Fotografijų galerijos

Išlieka tradicija kalėdinių dovanų ieškoti knygyne

2021/12/24 1:21
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 2 minutės
194

Gargždiškiai tęsia tradicijas. Šiemet 55 gyvavimo metus skaičiuojantis Gargždų knygynas išlieka populiarus ne tik prieš Kalėdas. Žinoma, šventinis noras išrinkti artimui įkvepiančią knygą, prieš Kalėdas į knygyną sukvietė daugiau lankytojų.

Dovanas pirko iš anksto

Kaip „Gargždai United“ sakė knygyno savininkė Ina Jurgulienė, šiemet gargždiškiai išmoko anksčiau pasirūpinti dovanomis.
„Kalėdinė prekyba vyko visą gruodį. Toks jausmas, kad įpratome, kad ne visada visur nueisi, todėl daugelis būtinus pirkinius planavo ir pirko iš anksto. Paskutinėmis dienomis pirkėjų srautas jautėsi, bet nebe toks intensyvus, kaip ankstesniais metais. Tiesiog visą gruodį sulaukėme daugiau pirkėjų nei įprasta,“ – neslėpė gargždiškė.

Pildo anūkų bibliotekas
Pasak jos, išsikalbėjus su vyresnėmis pirkėjomis, perkančiomis knygas anūkams, ne viena sakė, kad vaikai aptekę žaislais, todėl vertinga knyga, albumas, enciklopedija pasirenkama kaip alternatyva dar vienam žaislui iš dešimčių. Ne viena močiutė per kiekvieną anūkų šventę dovanas renkasi knygyne ir pildo anūkų biblioteką vertingais leidiniais.
„Su kolege pažįstame visas savo knygas, todėl kiekvienam pirkėjui galėjome pasiūlyti bent po keletą įdomių knygų įvairiausiems skoniams, pomėgiams ar temoms. Ne be reikalo sakoma, kad knyga – geriausia dovana. Knyga tikrai išlieka tradicine dovana Kalėdoms. Džiaugiamės, kad tradiciją skaityti knygas tęsia vis daugiau gargždiškių,“- optimizmo neslėpė I.Jurgulienė.

Jaunimas rinkosi meno albumus
Prieš Kalėdas taip pat ir perskaitytomis, gargždiškių atneštomis knygomis prekiaujantis Gargždų knygynas, paskelbė dovantų knygų dalybas.
Ne vienas gargždiškis atneša į knygyną ir dovanoja savo knygas. Daugeliui išmesti knygų nekyla ranka, todėl jomis dalijamasi. Prisikaupus kelioms lentynoms knygų, Gargždų knygynas pakvietė gargždiškius nemokamai išsirinkti knygų iš padovanotųjų.
„Labai smagu buvo matyti, kiek daug džiaugsmo ne vienam dovanojo ši akcija. Žmonės užsuko ir rado jiems įdomių leidinių, knygų, kurių ilgai ieškojo. Džiaugėmės, kad į knygyną užsuko labai daug jaunų žmonių. Jaunimas ypač domėjosi meno albumais, todėl džiūgavo radę vertingų meno, fotografijos albumų. Viliamės, kad tokia akcija gali būti įkvėpimas grįžti prie knygų skaitymo, iš naujo susidomėti knygų pasauliu, atnaujinti ryšį su tradicija skaityti,“ – pasakojo I.Jurgulienė.

Geriausias sezonas skaitymui
Dovanotų knygų, kurias knygynas dovanoja gargždiškiams, dar liko, todėl išsirinkti sau dovaną galite užsukti ir po Kalėdų. Knygynas vėl duris pirkėjams atvers jau pirmadienį.
„Kas nebuvo susidraugavęs su knyga, gali užsukti, išsirinkti nemokamą knygą ir galbūt iš naujo pamilti ar atrasti knygų pasaulį. Kviečius visus užeiti ir išsirinkti sau knygą. Tuoj pat ateina sausis ir vasaris – mėnesiai, kurie leidžia daugiau laiko ir dėmesio skirti sau, knygai, malonumui skaityti. Prasidės pavasaris, tuoj pat visi turės daugiau darbų ir reikalų, todėl reikia skaityti dabar – artėja geriausias sezonas skaitymui,“- kvietė I.Jurgulienė.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram