Fotografijų galerijos

Pinti Advento vainikus senjorams padėjo savanorės

2021/11/29 1:30
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 1 minutė
257

Kasdien - vis daugiau didžiąsias metų šventes pranašaujančių žinių. 

Sekmadienį “Senjorų dvaro” gyventojai savo kambarius papuošė pačių kurtais Advento vainikais. Kiekvienas vakar įžiebė ir pirmojo Advento sekmadienio žvakę.

Tradiciškai advento vainikas dedamas ant stalo patį pirmąjį advento sekmadienį. Advento vainike tarp šakelių įtaisomos arba viduryje statomos keturios žvakės. Jos reiškia ir 4 metų laikus, ir 4 pasaulio šalis, ir 4 advento savaites. Pirmąją savaitę degama viena žvakė, antrąją – liepsnelė jau plazda ant dviejų ir t. t., kol įsižiebia visos keturios.

“Prasidėjęs Advento laikotarpis, tai dvasios ir kūno apsivalymo periodas. O koks gi Adventas be vainikų. Vainikas daromas iš visada žaliuojančių augalų - mišku kvepiančių eglės ar pušies šakelių, reiškiančių viltį ir nesibaigiantį amžinąjį gyvenimą”, - skelbė “Senjorų dvaro” socialinė darbuotoja įstaigos feisbuko paskyroje.

Pasirodo, kad senjorai kalėdinius vainikus pynė padedami savanorių Zosės Stonienės ir Astos Jurkuvienės. Nupinta penkiolika vainikų, kurie papuošė kiekvieno “Senjorų dvaro” gyventojo kambarį ir bendras “Senjorų dvaro” erdves. 

Senjorai dėkoja savanorėms, visiems dalyvavusiems, o už šia proga patiektą saldų vaišių stalą atskirą padėka prašė perduoti Jūratei Ežerskienei, Linai Pocienei ir Almai Jurgutytei.

Senjorų globos namai “Senjorų dvaras“ įsikūrė buvusioje Vėžaičių dvaro teritorijoje, viename iš Volmerių dinastijai priklausiusio, pirmą kartą 1567 metais paminėto, dvaro pastatų.

Prieš trejus metus UAB“ Alkanta“ atrestauravo vieną iš dvaro pastatų ir pritaikė naudojimui – įrengė senjorų globos namus.  “Senjorų dvaras“ teikia ilgalaikės ir trumpalaikės senjorų globos paslaugas. 

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram