Fotografijų galerijos

Emigrantė verslą Gargžduose valdo internetu

2021/11/29 1:00
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 5 minutės
354

Buvusi gargždiškė Rima Lastauskas savo įkurtoje parduotuvėje Gargždų centre buvo vos vieną kartą gyvenime. Tačiau virtualiai parduotuvėje ji lankosi kone kasdien: vyksta nuolatinės vaizdo konferencijos Gargždai “Villoeco” - Stokholmas. 

Moteris tikina, kad sprendimas įkurti “Villoeco” parduotuvę Gargžduose, šalia Gargždų knygyno, buvo teisingas. Pirmaisiais klientais tapo artimieji ir pažįstami, o netrukus iš lūpų į lūpas pasklido gandas apie produktų kokybę. Natūraliais aromaterapijos, kosmetikos produktais, ekologiškomis grožio priemonėmis besidominčių pirkėjų ratas nuolat auga.

Prieš trylika metų iš Lietuvos emigravusi R.Lastauskas, pradėjusi savo verslą Lietuvoje ir Švedijoje, daug ko išmoko ir vis mokosi naujų dalykų. Buvo įdomu sužinoti, kokia buvo jos kelionė link verslo, kur sėmėsi drąsos ir įkvėpimo siekti savo svajonių išsipildymo.

Kada ir kaip kilo idėja pradėti “Villoeco” verslą?

Villoeco istorija prasidėjo prieš daugiau nei 4 metus, kai po “dekretinių” atostogų nebesinorėjo grįžti į samdomą darbą. Dar prieš gimstant sūnui, pradėjau studijuoti aromaterapiją JAV institute, tobulinti savo chemijos žinias apie eterinius aliejus, kosmetikos sudėtį, sveiką, chemikalų neapdorotą maistą. 

Tuomet dar pakankamai „žalia“ ir nepatyrusi atidariau mūsų pirmąją internetinę parduotuvę “Villoeco”, kuri buvo bendra Švedijos ir Lietuvos rinkoms. Paskui viskas įgavo pagreitį. Sekė distribucijos kontraktai, parodos, susitikimai, patirties ir žinių srautas. 

Teko apsilankyti distilerijoje Florihana, netoli Nicos, Prancūzijoje bei pas “Evergetikon” gamintoją Kretoje. Įspūdžiai tikrai unikalūs, smagu savo akimis pamatyti, kur  ir kaip gimsta produktai, kuriuos pati naudoju ir parduodu. Tai kainavo labai daug lėšų, bet pradžioje, aišku, pelno neatnešė. 

Tuomet vieną sausio mėnesio dieną kilo mintis sukurti pastiprinančią, stabilesnę veiklą. Nusprendėme, kad nuosavų namų bei ofisų valymo Stockholme verslas atneš didesnį pajamų pastovumą. Šioje srityje jau turėjau daugiau patirties. Valymu ir valymų administravimu užsiėmiau paskutiniuosius 7 metus prieš motinystę. Įsisukusi į dviejų verslų reikalus, motinystę, nebeturiu laiko jau niekam kitam. Darbas, šeima - dvi esminės gyvenimo sritys.

Prieš kiek metų išvažiavai iš Gargždų? Kaip įtraukė kita šalis? Važiavai trumpam ar visam? Ar dar galvoji kada nors grįžti?

Lietuvą (Gargždus) palikau prieš 13 metų. Iš pradžių metams į Airiją, paskui jau į Švediją, kuri tapo naujaisiais mūsų namais. Net nežinau, ar važiavau ilgam, ar trumpam. Kažkaip negalvojau tada apie tai, bet dabar jau štai 12 metų vienoje vietoje ir nesinori nieko keisti. Įtraukia užimtumas, darbas, mėgstama veikla, kažkiek ir pati Švedija, jos ramybė. 

Kodėl emigracijoje sugalvojai, kad fizinę “Villoeco” parduotuvę reikia  atidaryti būtent gimtam mieste?

Mes Gargžduose turime sandėlį, iš kurio siunčiame užsakymus per internetinę parduotuvę. Kada atidarysime “Villoeco” fizinę parduotuvę Gargžduose, buvo tik laiko klausimas. Reikėjo tik rasti geras patalpas. Mano seni draugai, mokytojai, giminės tapo pirmaisiais ir nuolatiniais mūsų parduotuvės klientais. Kur dar taip greitai būtume užsiauginę pastovų klientų ratą? O jei rimtai, taip ir prisimenu savo mamą, kuri su pasimėgavimu pasakodavo savo draugėms apie mano pasiekimus Švedijoje ir dabar, kai jos jau nebėra, taip ir įsivaizduoju ją vis einančią pro “Villoeco” parduotuvę bei su pasididžiavimu žiūrinčią į spalvotas lentynas. Mane tai labai sušildo...

Ar šis sprendimas pasiteisino?

Žinoma! Sukūrėme unikalų dizainą turinčią parduotuvę, kuri dėl prekių asortimento turi didelį populiarumą Gargžduose, mus kasdien atranda vis nauji klientai. 

Kaip sekasi dirbti per nuotolį?

Puikiai, nors, tiesą pasakius, su darbuotojais pasitariame tik dėl tam tikrų idėjų, ar kartu peržiūrime užsakymus. Įmonėje sėkmingai dirba 2 darbuotojai, kuriais visiškai pasitikiu.

Ar į parduotuvės veiklą įtraukei šeimos narius?

Į parduotuvės veiklą - ne, tačiau kartu su vyru kuriame veiklą čia, Švedijoje. Taigi “Villoeco”, galima sakyti, yra šeimos verslas.

Kiek kartų pati buvai parduotuvėje realiai, fiziškai?

Deja, bet tik vieną kartą, kai parduotuvę atidarėme. Tačiau vaizdo įrašus iš parduotuvės gyvenimo matau kasdien.

Kiek laiko veikia parduotuvė? Kaip sekasi, ar auga pardavimai?

Parduotuvę atidarėme kovo pabaigoje, taigi jau švenčiame 8 veiklos mėnesius. Mūsų asortimentas auga, lentynos plečiasi ir  tuo pačiu mus atranda vis daugiau klientų. Pradžia visada sunki, tačiau einame teisinga linkme.

Kokiais produktais prekiaujat? Kodėl būtent šiais? Kuo tave patraukė būtent ši sritis?

Parduotuvėje turime itin aukštos kokybės ekologiškų eterinių aliejų bei hidrolatų, kuriuos vežame tiesiogiai iš distilerijos Florihana Prancūzijoje. Ši distilerija yra pripažįstama aromaterapeutų, rekomenduojama mokslininkų bei institutų.
Prekiaujame natūralia kosmetika, turime net trijų Lietuvos gamintojų produktų – “Uoga uoga”, “Manilla”, “Biocos”. Taip pat prekiaujame aromatinėmis žvakėmis, vonios burbulais, sveiko maisto produktais. Kadangi “Villoeco” atstovauja Švedijos dekoratyvinės kosmetikos gamintoją “ZTiRL”, pas mus parduotuvėje taip pat rasite pilną asortimentą jų biologiškai suyrančių, natūralių blizgučių, kuriuose nėra plastiko, žėručio ar stibio. Šiuo metu “ZTiRL” blizgučiai tikrai „ant bangos“ Lietuvoje. Dabar, žinoma, jau galima įsigyti ir kalėdinių dovanų pakuočių.

Ar tiesa, kad į savo verslo pavadinimą užšifravai sūnaus vardo užuominą?`Papasakok trumpai apie savo šeimą? Ar sūnus turi sentimentų Lietuvai, Gargždams?

Taip, mūsų sūnus vardu Vilhelmas. Su vyru atsitiktinai susipažinau jau prie 14 metų kažkur Lietuvoje, o po metų jau išvažiavau pas jį. Dar po kelių metų susituokėme ir dabar auginame 5,5 metukų sūnų Vilhelmą. Kol dar nebuvo suvaržymų keliauti – dažnai atvykdavome su šeima į Lietuvą, dabar viskas kitaip ir, ypač sūnui, sentimentai Lietuvai tikrai blėsta.

Kaip manai, ar jei būtum likusi Gargžduose, kur dirbai samdomą darbą, ar būtum išdrįsus pradėti verslą?

Galbūt, jei būtų pradinių lėšų bei šeimos, draugų palaikymas. Nors, tikrai ne per karantiną.

Kuo iš esmės, pagal tavo patirtį, skiriasi gyvenimas gimtinėje ir emigracijoje?

Visur yra tas pats. Visur reikia dirbti, kad išgyventumei. Tiek imigrantai, tiek patys švedai dirba itin daug, pas juos nuolat sukasi veiklos. Galbūt save realizuoti ir kurti verslą yra lengviau Švedijoje. Saugiau, sakyčiau. 

Ką galėtum patarti, palinkėti, remdamasi savo patirtimi, kitiems, kurie svajoja pradėti dirbti ir verstis savarankiškai?

Jei tik „degate“ veikla, kuri gali atnešti pinigus pragyvenimui – būtinai pradėkite savo verslą. Nėra nieko maloniau, kaip dirbti savo mėgstamą darbą. Dirbti tai, kas tau patinka, yra lyg hobis, pomėgis - nuostabi patirtis.  

Kokių atradimų, netikėtumų, pamokų tau davė savarankiška veikla?

Išmokau būti atsargi sandėriuose, pakantesnė bei draugiškesnė darbuotojams (šiuo metu “Villoeco” vien Švedijoje dirba 16 žmonių), išsiugdžiau itin aukštus klientų aptarnavimo standartus.

Kas šiandien aktualu Tau ir Tavo verslui?

Šiuo metu turime jau dvi internetines parduotuves: www.villoeco.lt  - Lietuvoje ir www.villoeco.se Švedijoje. Atstovaujame keletą tarptautinių įmonių, turime fizinę parduotuvę “Villoeco” Gargžduose (tikimės, kad tikrai ne paskutinę). Kaip tik praėjusią savaitę įregistravome didmeninę veiklą Švedijoje ir pradėsime importuoti ekologišką sveiką maistą iš Lietuvos. Tieksime produkciją ne tik privatiems klientams, bet ir parduotuvėms bei restoranams. Gyvenimas nestovi vietoje. Norint išlikti, nuolat reikia ieškoti naujų idėjų bei kuo skubiau jas pradėti įgyvendinti, kol jų dar nepasisavino kiti.

Gargždiškius kviečiu būtinai užsukti pas mus - tiek į mūsų firminę parduotuvę Gargžduose, įsikūrusią Gargždų knygyno kaimynystėje, tiek į internetinę parduotuvę www.villoeco.lt. Jei turite klausimų, rašykite elektroninį laišką - į laiškus iki šiol stengiuosi atsakyti pati.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram