Fotografijų galerijos

Gargžduose varžėsi kovos menų entuziastai

2022/02/22 3:47
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 2 minutės
148

Kovos menai nepraranda populiarumo. Savaitgalį Gargžduose vyko įspūdingos varžybos, kurių organizatorius yra įsitikinęs, kad karate ugdo charakterį ir augina lyderius.


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos progai paminėti, vasario 19 dieną Gargžduose įvyko Shindokai-kan karate organizacijos vaikų universalaus rato imtynių turnyras (V.U.R.I.) – „Shindokai-kan Klaipėdos rajono taurė 2022“. Šis turnyras, vietoj įprastai rengto Kaune, jau antrą kartą rengiamas Gargžduose. Atidaryti ir uždaryti turnyro atvyko Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Šiais metais turnyras „Klaipėdos rajono taurė 2022“ tapo oficialiu „Lietuvos Shindokai-kan karate federacijos“ „Lietuvos V.U.R.I. čempionato 2022“ pasiruošimo turnyru, kuris balandžio 9 dieną bus rengiamas Kaune.

Dalyvavo 90 kovotojų

Nepaisant didelio Covid-19 sergamumo ir audros, šeštadienį varžybos sukvietė apie 90 jaunų kovotojų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų ir rajonų. Kovotojų amžius - nuo 5 iki 12 metų.
Pasak turnyro organizatoriaus, klubo „Karate visiems“ vadovo Daliaus Židonio, nors kai kam varžybos jau tapo įprastu reiškiniu, patiems mažiausiesiems ant turnyrinio tatamio užlipti teko pirmąsyk, todėl iššūkiu tapo ne tik priešininko, bet ir savo baimės nugalėjimas.
Daugiausiai dalyvių į turnyrą pritraukė klubai „Karate visiems“, „Tora“, „Tigras“, „Budokan“, „Grifas“, „VLC“.
Komandinėse įskaitose pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos rajono klubas „Karate visiems“, antras liko klubas „Tora“ iš Kauno, o trečiąją vietą laimėjo klaipėdiečių klubas „Tigras“.

Ugdo charakterį
Pasak D.Židonio, varžybos buvo labai laukiamos. Vaikai palaikė vienas kitą skandavimais ir plojimais – emocijų netrūko tiek vaikams, tiek tėveliams. Organizatoriai viliasi, kad turnyras ne tik motyvuos vaikus toliau judėti į priekį, bet padės ugdyti kovotojų charakterį, kad vaikai išmoktų ir gyvenime kovoti už tiesą, už meilę, už savo svajones ir nepaisant kiek kartu „kris“ ne tik ant tatamio, bet ir gyvenime vis tiek „stosis“ ir drąsiai judės savo svajonių bei tikslo link.

Lyderių mokykla?
Shindokai-kan yra kovos menų triatlonas. Tai kovos menas, kuriame vyksta imtynių, pilno kontakto KUMITE, pagal karate bei kikbokso taisykles, kovos.
D.Židonio 4DAN vadovaujamas klubas „Karate visiems“ Slengiuose atstovauja tris kovos menus: tradicinį „Goju-ryu“, „Shindokai-kan“ bei „Shotokan“ karate bei priklauso penkioms karate fedaracijoms. Dvi iš jų - pasaulinės „Goju-ryu Kyokai“ bei „GKC Global“, kuriai yra paskirtas būti Shibucho Lietuvai. Iš to kilęs ir klubo pavadinimas „Karate visiems“. Čia ne tik mokoma realios savigynos, bet yra ir daugybė skirtingų kovinių sportinių krypčių: kata, pilnas ir nepilnas kontaktas, kikboksas, imtynės.
Pasak D.Židonio, svarbu ir tai, kad treniruotėse ir varžybose ugdomas kovotojo charakteris bei požiūris, kad karate yra ne gladiatorių, bet ir lyderių mokykla.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram