Fotografijų galerijos

"Gėlės tik Jums" kuria Kalėdų nuotaiką Lietuvai

2021/11/29 4:15
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 6 minutės
1703

Ieškoti kalėdinės nuotaikos į “Gėlės tik Jums” prekybos centrą kasdien važiuoja žmonės iš visos Lietuvos. Čia jau įsibėgėjo kalėdinių pirkinių karštinė. 

"Fotografuoju kalėdinę nuotaiką reportažui," - tarsteliu parduotuvėje "Tik Jums" sutikusi buvusią kolegę. "Tikrai? Man atrodo, kad jiems jokios reklamos nereikia, pusė Klaipėdos čia apsipirkti važiuoja", - šis dialogas geriausiai iliustruoja šalia Gargždų, Maciuičiuose, įsikūrusios gėlių ir stilingų daiktų parduotuvės reputaciją. 

Šiomis dienomis norint įeiti į didžiulę, šimtus tūkstančių prekių siūlančią "Gėlės tik Jums" parduotuvę, gali tekti luktelėti eilėje. Parduotuvė aptarnauja klientus ir be Galimybių paso, todėl ribojamas pirkėjų skaičius. Vienu metu čia gali apsipirkti 35 klientai, kiekvienas turi įeiti su pirkinių krepšeliu, todėl apsipirkti galite saugiai.

Kalėdinių idėjų ir prekių įvairovė kelių tūkstančių kvadratinių metrų parduotuvėje tokia didelė, kad apsipirkti prabėgomis nepavyktų. Pirkėjai čia užtrunka ištisas valandas. Žvalgantis po nesibaigiančias prekių lentynas, skambant kalėdinei muzikai, laikas tirpste tirpsta. Ir tuoj pat gimsta idėjos, kaip šiemet puošti namus, kuo pradžiuginti artimuosius, kokią smulkmeną nupirkti kolegoms, kaip serviruoti kalėdinį stalą.

Prieš trisdešimt metų gargždiškio Valdo Ilginio įkurta įmonė išaugo iki vieno didžiausių skintų ir vazoninių gėlių tiekėjų Lietuvoje. Per metus bendrovė klientams pasiūlo virš 3 tūkstančių rūšių skintų gėlių, 2 tūkstančių rūšių vazoninių gėlių bei didžiausią floristikos prekių pasirinkimą Vakarų Lietuvoje. Šviežios gėlės ir augalai  iš viso pasaulio į Maciuičius atvyksta du kartus per savaitę, o tada keliauja klientams visoje Lietuvoje. Įmonė į Lietuvą importuoja ir netradicines, interjerą puošiančias prekes, prekiauja Lietuvos gamintojų produktais.

Plūsta iš visos Lietuvos

Klausimas, ar tikrai “Gėlės tik Jums” parduotuvei nereikia papildomos reklamos, prajuokina “Gargždai United” pašnekovę Katryną Ilginytę.

“Žinot, kartais vis dar pasitaiko, kad ir gargždiškiai pas mus apsilanko pirmą kartą. Tada jie stebisi, kaip galėjo nežinoti apie tokią parduotuvę, - šypsojosi K.Ilginytė. - O pirkėjai pas mus kasdien važiuoja iš visos Lietuvos. Geriausiai esame žinomi floristikos, gėlių, dovanų, interjero detalių parduotuvių savininkams. Tačiau vis daugiau sulaukiame ir privačių klientų, kurie kasmet prieš didžiąsias šventes - Kalėdas, Velykas, asmeninių švenčių proga, atvažiuoja įsigyti gėlių, dekoro elementų, interjero detalių. Tada vieni rekomenduoja kitiems ir klientų ratas tik auga. Taip, ir pusė Klaipėdos pas mus perka, bet populiarūs esame visoje Vakarų Lietuvoje”, - teigė “Gėlės tik Jums” atstovė.

Pasak jos, kalėdinė prekyba šiemet prasidėjo ir jau įsibėgėjo kaip niekada anksti. Pirkėjų srautas toks, kad atrodo, jog Kalėdos jau už poros dienų.

“Šiemet kalėdinę prekybą pradėjome trim savaitėmis anksčiau nei pernai, anksčiau pakvietėme dirbti papildomų darbuotojų, tačiau ir mums patiems buvo netikėta, kad prekyba bus tokia intensyvi, - neslėpė ji. - Žmonės, matyt, išsiilgę švenčių, turi daugiau pinigų ir stengiasi anksčiau susikurti šventišką nuotaiką. Kai laikai neramūs, norisi jaukiai būti namuose, norisi kurti mažus kasdienybės džiaugsmus, praskaidrinti nuotaiką aplinkiniams”.

Ant bangos - natūralumas

Jau kelis metus kalėdinės dekoracijos kuriamos dėmesį kreipiant į ekologiją, natūralumą, natūralias medžiagas.

”Klientai renkasi natūralius augalus, sausuolius, gėles. Net kuriant kalėdinius vainikus, naudojama vos viena kita blizgi detalė, o vainikai dekoruojami klasikiniais, natūraliais kalėdiniais atributais: kankorėžiais, apelsino skiltelėmis, cinamono lazdelėmis, plunksnomis, mediniais žaisliukais, augalais. Labai madingas dekoras stabilizuotomis eukaliptų šakelėmis, naudojant jas natūralias, ar šiekt tiek pablizginant specialiu laku. Sakyčiau, kičo, blizgučių tradicija menksta, populiaresnis tampa subtilus, vakarietiškas dekoras, “Gargždai United” pasakojo K.Ilginytė. - Aišku, mes siūlome prekių įvairiausiems skoniams, yra dar ir blizgučių, ir kičo elementų, tačiau vis daugėja iš stiklo, metalo, medžio, natūralių medžiagų pagamintų dekoro elementų pasiūla ir paklausa.”

Nuotaiką kuria patys

Pasak K.Ilginytės, ir šiais metais populiaru kurti kalėdines dekoracijas savo rankomis. Žmonės dažnai atvažiuoja ir renkasi atskiras detales, floristines prekes, sausuolius, vainiko pagrindus. 

“Akivaizdu, kad moterys ir šiemet kuria švenčių dekorą pačios, sutelkia visą šeimą, vaikus, klijuoja, dėlioja, mėgaujasi pačiu procesu. Manau, kad šiemet populiaru namie lieti, savo pačių rankomis kurti žvakes - didėja žvakių laikiklių, formų pardavimai. Pirkėjai labai domisi ir eteriniais aliejais. Jais kvėpina ne tik kalėdinius vainikus, žvakes, bet ir namus, perka aliejus, kokybiškos elektrinius eterinių aliejų difuzerius, - dalijosi įžvalgomis K.Ilginytė. - 

Perka naudojamas dovanas

Pasak K.Ilginytės, rinkdami dovanas, pirkėjai dažniau perka ne estetinę vertę turinčias prekes, o naudojamus, kasdienybėje reikalingus daiktus. 

“Žvakės, rankų darbo muilai, prieskoniai, arbatos, namų kvapai - populiariausios nedidelės dovanos, todėl pakuojame jų rinkinius, kad pirkėjams nereikėtų sukti galvos, kur ir kaip supakuoti, papuošti. Ir tikrai, tokie dovanų rinkiniai pasiteisino, yra populiarūs, - pasakojo ji. - Populiarumo nepraranda ir kalėdiniai puodeliai, indai, tekstilė, tačiau, pavyzdžiui, dovanoms rinkdamiesi stiklo gaminius, pirkėjai ir čia mieliau renkasi kasdienybėje naudojamus daiktus - padėklus, serviravimo vazas, kasdien naudojamus indus, žvakides, puodelius, tai, ko reikia kasdienybėje”.

“Kalėdų žvaigždės” - dukart per savaitę

Į parduotuvę šalia Gargždų gėlės iš viso pasaulio atvyksta du kartus per savaitę. Tradicinių kalėdinių gėlių paklausa- didžiulė.

“Jei atvirai, “Kalėdų žvaigždės” yra labai lepios gėlės. Užsakome jų po sąlyginai nedidelį kiekį, gauname ir iškart parduodame. Jei norite “Kalėdų žvaigždės” grožiu džiaugtis per Kalėdas, geriau ją pirkti likus porai savaičių iki švenčių, arba reikėtų pasigilinti į jų priežiūros taisykles. Jos nepakenčia skersvėjų, nemėgsta pernelyg šiltų patalpų, pastatytos ant šildomų grindų, tuoj pat nuleipsta, - patarimais dalijosi K.Ilginytė. - Neturintiems laiko prižiūrėti augalų, rekomenduočiau atkreipti dėmesį į kasmet vis labiau populiarėjančius augalus savitose vaško kapsulėse. Vis daugiau parduodame amarilių ir hiacintų vaške. Ne visi dar žino, kas tai per daiktas. Nusipirkus tokį augalą, jam tereikia duoti šiek tiek meilės, laiko, šilumos ir šviesos. Tada per tris savaites jis pražys ir savo žiedais džiugins dar bent 4-6 savaites. Labai patogu: vaško kapsulėje yra ir vandens, ir tinkama terpė, ir trąšos. Šiuolaikiškos technologijos leidžia augalais džiaugtis ir tiems, kurie skundžiasi, kad jų namuose visos gėlės nuvysta. Šitos nenuvys,” - šypsojosi pašnekovė.

Pasirodo, net vaške nužydėjusius hiacintų, amarilių šakniagumbius galima atsargiai išpakuoti iš vaško, leisti jiems pailsėti tamsioje vietoje, pasodinti į žemę ir pavasariop džiaugtis antruoju žiedų derliumi. Pasak K.Ilginytės, šie žiedai taip pat išperkami labai greitai, populiarūs dovanoti, nes dovanojamas ne tiek daiktas, kiek visas stebuklingas, kvapnus procesas. Pražydusios gėlės, kai už lango šaltis ar dargana - vienas iš mažų gyvenimo malonumų, džiaugsmo akimirkos. 

Nori šventę švęsti

K.Ilginytė tikina, kad kasmet vis daugiau žmonių nori puošti namus šventėms ir mėgautis kalėdine atmosfera.

“Kiekvienais metais daugiau, labiau, gražiau. Žmonės puošia ne tik svetainę, bet ir vaikų kambarius, terasą, įėjimą į namą, langus, darbo vietą. Manau, kad socialiniai tinklai, kuriuose tiek daug švenčių puošybos idėjų, daro įtaką klientų įpročiams. Prisižiūrėję puikių pavyzdžių, daugelis nori išbandyti sukurti kažką panašaus savo namuose, be to, mėgaujasi kūrybiniu procesu, - pasakojo ji. - Šiaip ar taip kalėdinis laikotarpis yra stebuklų, džiaugsmo laikas, žmonės randa būdų kaip sukurti šventinę nuotaiką, patirti gerų emocijų. Galiu drąsiai teigti, kad lietuviai švenčia vis ilgiau ir dosniau - skiria daugiau laiko, pinigų ir energijos.”

Šį sekmadienį “Gėlės tik Jums” parduotuvėje vyks pirmosios kalėdinės dirbtuvėlės. Jaukiose dirbtuvėlėse floristės padės savo namams sukurti kalėdinę eglutę iš kenio šakų ir ją papuošti. K.Ilginytė kviečia užsiregistruoti į dirbtuvėles, atsinešti gerą nuotaiką ir keletą sekmadienio valandų skirti pasimėgavimui kūrybiniu procesu. Šventės artėja.

Daugiau naujienų

Copyright © 2024 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram