Fotografijų galerijos

Mokyklos nuo rugsėjo taps darželiais, progimnazijomis ir mokyklų skyriais

2022/02/02 5:36
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 3 minutės
213

Šiandien Klaipėdos rajono savivaldybė pranešė apie planuojamą švietimo įstaigų pertvarką, o Administracijos direktorius pokyčius vadina natūraliais. Atsižvelgiant į mokinių skaičių šiemet ir artimiausių metų prognozę, svarstoma, kad Agluonėnų pagrindinė mokykla turėtų tapti Agluonėnų mokykla-darželiu, o Lapių pagrindinė mokykla – Vėžaičių pagrindinės mokyklos skyriumi. Taip pat nuo rugsėjo rajone planuojama įkurti ir antrą progimnaziją.


„Visi vykstantys pokyčiai – natūralūs. Dalyje mokyklų mokinių sumažėja dėl demografinės situacijos, kitur mokiniai pradeda lankyti šalia esančias didesnes įstaigas. Svarbiausias mūsų tikslas – sudaryti galimybę mokiniams gauti kuo kokybiškesnį ugdymą. Na, o jei mokinių tėvams, mokytojams, mokyklų vadovams kyla klausimų, susijusių su būsimais pokyčiais, į juos pasirengę atsakyti Švietimo ir sporto skyriaus specialistai“, – pranešime tikina Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Siekia 2,5 mln. eurų finansavimo
Savivaldybės pranešime teigiama, kad ministrų kabinetui pakeitus mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles, pokyčiai laukia ir Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų. Bus svarstoma ne tik dėl Klaipėdos rajono mokyklų tinklo 2022−2026 metų pertvarkos plano, bet ir, siekiant gauti finansavimą, kuris siektų net pustrečio milijono eurų, ruošiamasi dalyvauti programoje „Tūkstantmečio mokyklos“. Tokiu būdu norima užtikrinti kuo kokybiškesnį ugdymą mokiniams.

Pagal Vyriausybės parengtą programą keičiasi minimalūs reikalavimai mokinių skaičiui atskirą juridinį statusą turinčiose įstaigose. Iki rugsėjo 1 dienos ugdymo įstaigos, kuriose mokosi mažiau nei 60 mokinių, turės būti reorganizuojamos.

Kranto“ pagrindinė taps progimnazija

Atsižvelgiant į mokinių skaičių šiemet ir artimiausių metų prognozę, svarstoma, kad Agluonėnų pagrindinė mokykla turėtų tapti Agluonėnų mokykla-darželiu, o Lapių pagrindinė mokykla – Vėžaičių pagrindinės mokyklos skyriumi.
Taip pat nuo rugsėjo rajone bus įkurta ir antra progimnazija.
Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje jau šiemet nebesimoko devintokai, o nuo rugsėjo čia būtų komplektuojamos 1–8 klasės ir mokykla taptų progimnazija. Visi Gargždų I–IV gimnazijos klasių mokiniai mokytųsi „Vaivorykštės“ gimnazijoje.

Jungtinės klasės – penkiose mokyklose
Šiemet rajono mokyklose mokosi 2 148 pradinių klasių mokiniai, 83 iš jų – jungtinėse klasėse. 5–8 klasėse mokosi 1 958 rajono vaikai, 55 iš jų – jungtinėse klasėse.
Tokių mokinių, besimokančių jungtinėse klasėse, kasmet mažėja.
Šiuo metu jų likę penkiose ugdymo įstaigose – Agluonėnų, Kretingalės, Lapių pagrindinėse mokyklose, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriuose.
„Jau nuo ateinančio rugsėjo bus leidžiama jungti tik po dvi pradines klases – rekomenduojama, gretimas. 5–8 klasės bei 9–10 (I–II gimnazijos klasės) jungiamos nebus. Tai reiškia, kad ten, kur jungtinėse klasėse mokosi vyresni mokiniai, kitąmet jos turės būti panaikintos, o ugdymas bus tęsiamas tik tose nesujungtose klasėse, kuriose mokinių skaičius atitiks minimalius reikalavimus“, – teigia Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Mažiausias mokinių skaičius klasėje – 8
Kita naujovė – keičiamas ir mažiausias mokinių skaičius klasėse. Nuo rugsėjo mėnesio jungtinėse pradinukų klasėse bei 5–10 klasėse mažiausias galimas mokinių skaičius – 8, o III–IV gimnazijos klasėse – 12.

„Vis dėlto Vyriausybė numatė vieną išimtį. Mokykloje, kurioje mokosi vaikai nuo 5 iki 10 klasės, galės būti viena klasė, kurioje mokinių galės būti mažiau nei 8, tačiau tuomet Tarybos sprendimu papildomas lėšas klasės išlaikymui turėtų skirti Savivaldybė. Pavyzdžiui, jei mokykloje būtų formuojama aštunta klasė, kurioje mokytųsi mažiau nei 8 mokiniai, vieniems mokslo metams jai turėtų būti skiriama apie 40 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų. Taigi, ar rugsėjį turėsime tokių klasių, spręs Taryba“, – teigia Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Gimnazijose pokyčiai nenumatomi

Klaipėdos rajono gimnazijų Vyriausybės pakeitimai nepalies. Nuo rugsėjo mėnesio rekomenduojama keturmetėse gimnazijose sudaryti ne mažiau kaip keturias III gimnazijos klasės, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijose šiuo metu yra 5 tokios klasės.
Tose gimnazijose, kuriose leidžiama sudaryti po vieną III gimnazijos klasę, rekomenduojama, kad joje mokytųsi ne mažiau kaip 21 mokinys.
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje šiemet mokosi 22, o Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje – 24 mokiniai.

Klaipėdos rajono savivaldybė teigia, kad kiekvienam švietimo bendruomenės nariui, rajono gyventojui į klausimus, susijusius su bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarka, atsakys Švietimo ir sporto skyriaus specialistai. Skambinkite tel. (8 46) 452 238, rašykite el. p.: algirdas.petravicius@klaipedos-r.lt, svietimas@klaipedos-r.lt.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram