Fotografijų galerijos

Prisiskambinti gydytojui nepavyko ir po 2000 skambučių

2022/01/28 5:53
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 3 minutės
186

Nesiliaujantis Covid-19 atvejų augimas trikdo ir Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro darbą. Gydytojai dirba keleriopai išaugusiu krūviu, o pacientai negali prisiskambinti savo šeimos gydytojams.

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras vyr. gydytojas Petras Serapinas pacientų prašo kantrybės ir supratimo. Gydytojas viliasi, kad sudėtinga situacija po poros savaičių gerės. Esą šiomis dienomis dėl augančio sergamumo dirbama pilnu pajėgumu, tačiau gydytojų konsultacijų poreikis išaugęs du tris kartus, kartais atliepti pacientų poreikius paprasčiausiai pritrūksta laiko.

Sergamumas auga
Statistikos departamentas skelbia, kad šiuo metu Klaipėdos rajone Covid-19 serga 1 637 pacientai.
Kasdien fiksuojama virš 200 naujų atvejų. Per pastarąsias 7 dienas fiksuoti vidutiniškai 143 nauji Covid-19 atvejai kasdien.
Vakar Klaipėdos rajone patvirtinta 250, šiandien – 215 naujų Covid-19 diagnozių.
Nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų: 2 642 (Klaipėdos rajone gyvena apie 60 tūkst. gyventojų).

Neprisiskambino ir iš 2000 kartų
Į „Gargždai United“ kreipėsi skaitytoja, kuriai net 2000 surinkus to paties gydytojo telefono numerį, vakar jam prisiskambinti taip ir nepavyko. Pirmadienį paskambinti pasisekė iš 352 karto. Moteris rašė:„jei esate Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro pacientas ir, nesant jūsų šeimos gydytojo, jums paskirs pavaduojantį gydytoją Serapiną, kategoriškai atsisakykite. Mano patirtis štai tokia. Pirmadienį prireikė paskambinti, na, iš 352 karto pavyko. Vakar nuo 17:20 iš 2000 kartų rinkto numerio – nepavyko prisiskambinti. Gydytojo darbo laikas iki 19 valandos. Paskambinus į registratūrą buvo patvirtinta, kad gydytojas dirba“, – skundėsi gargždiškė.
Moteris pasidalino ir telefono ekrano kopijomis, kurios patvirtino, kiek kartų buvo bandyta prisiskambinti telefonu.

Nuolat konsultuoja telefonu
Kalbėdamasis su „Gargždai United“, Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras vyr. gydytojas P.Serapinas teigė, kad įtempta situacija poliklinikoje tęsiasi jau porą savaičių, pastaruoju metu – dėl išaugusių susirgimų skaičiaus – ypač.
„Būna, kad šiomis dienomis vienam gydytojui tenka konsultuoti 70-90 pacientų per dieną. Visiškai suprantu Jums parašiusią pacientę, taip tikrai galėjo pasitaikyti, ir aš pats kasdien daugiau nei pusę darbo laiko skiriu pacientų konsultacijoms telefonu, realiai pokalbiai telefonu vyksta nuolat. Šiuo metu dirbame taip: dėmesys ir laikas vienam pacientui kabinete, tada konsultacija telefonu, tada vėl – pacientas, vėl – konsultacija telefonu. Kai pacientui pavyksta prisiskambinti, slaugytoja dažniausiai paprašo palaukti 5-7 minutes, kol pacientas laukia ir kol yra konsultuojamas, telefonas kitiems yra užimtas,“- neslėpė P.Serapinas.

Siūlė išeičių
Vyr.gydytojas siūlė pacientams keletą išeičių. Pirmiausia, pacientams, kuriems reikia tik „biuletenio“, nedarbingumo pažymos, gydytojas priminė, kad ją galima fiksuoti ir atgaline data, todėl galima skambinti keletą dienų, kol prisiskambinti pavyks.
Kai atvejis tikrai skubus, P.Serapinas siūlė skambinti nuo vidurdienio, kai pradeda dirbti slaugytoja. Slaugytoja ne tik sujungia pacientus su gydytoju, bet ir užsirašo pacientų skubius pageidavimus, o prireikus, gydytojas pacientui perskambina.
Jei nepavyksta prisiskambinti ir slaugytojai, bet kada galima žinutę savo gydytojui palikti ir registratūroje. Tereikia registratorėms paaiškinti, kad atvejis tikrai skubus, rytojaus nepalauks, palikti savo telefono numerį ir laukti gydytojo skambučio. Taip pat esą galima bandyti skambinti ir po oficialaus darbo laiko.
„Nors oficialiai dirbu iki septynių, dažniausiai dar valandą ar pusantros pasilieku kabinete sutvarkyti dokumentų, atlikti kitų užduočių. Tuomet telefono linijos laisvesnės, pacientai gali bandyti prisiskambinti,“- siūlė P.Serapinas.

„Situacija ideali nebus“
Vyr.gydytojas P.Serapinas mano, kad situacija ideali nebus dar bent porą savaičių.
„Pagal dabartinius skaičius, atrodo, kad dar bent porą savaičių dirbsime įtemptomis sąlygomis. Supraskite, buvo susirgęs vienas gydytojas, kiti dalinomės jo krūvį. Dabar nežinia, ar nesusirgs dar kas nors, o krūvis nė kiek nemažėja. Tie gydytojai, kurie gali, ėmė papildomas valandas ir dirba, kiek gali, tačiau visų priversti dirbti negaliu. Vieni atsisako dėl darbo kitose klinikose, kiti – dėl šeimos ar sveikatos aplinkybių. Labai pagerinti situacijos neturim galimybės, per didelis naujų Covid-19 atvejų skaičius, tokia situacija, o kasdienių, planinių darbų taip pat niekas neatšaukė. Kitaip nebus, medikai daro ką gali, kreipimosi į įstaigą skaičius išaugęs du tris kartus, prašau visų pacientų kantrybės ir tikrai palikite žinutę registratūroje, jei jūsų atvejis labai skubus, tikrai perskambinsim“, – sakė P.Serapinas.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram