Fotografijų galerijos

Jau šią savaitę - žiemos pramogų startas ant Utrių kalno

2021/12/06 2:56
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 3 minutės
372

Vakar naktį Utrių kalno slidinėjimo trasoje pradėta dirbtinio sniego gamyba. Bendruomenės verslą puoselėjantys savanoriai tikisi naują žiemos pramogų sezoną pradėti jau šią savaitę. Utrių kalno lankytojų šiemet lauks atnaujinta slidinėjimo trasos kavinė.

Lapių bendruomenės nariai visą savaitę renkasi į talkas slidinėjimo trasoje. Pasiskirstę darbais, jie skuba tinkamai pasiruošti naujo slidinėjimo sezono pradžiai. Vieni išbandė keltuvų trasą, tikrino, ar veikia apšvietimas, kiti remontavo techniką, treti - tvarko aplinką. Didžiausias būrys savanorių savaitgalį darbavosi atnaujinamoje Utrių kalno kavinėje - dažė naujomis medžio lentelėmis iškaltas sienas.

Atnaujina iš projektinių lėšų

Lapių bendruomenė rudenį teikė paraišką ir iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų gavo 3 999 Eur bendruomenę telkiantiems advento vakarams ir Utrių kalno kavinės bei prieigų atnaujinimui. 

Bendruomenės nariai jau lapkritį buvo susirinkę į advento vainikų bei tradicinių šiaudinių sodų gaminimo kūrybines dirbtuves, mokėsi ir gamino dekoracijas, kurios papuoš ir Utrių kalno kavinę.

Iš projekto ir bendruomenės lėšų, Utrių kalno kavinėje buvo pakeisti langai, įrengta nauja netarši šildymo sistema, atnaujintos sienos, interjero detalės. Iki sezono starto kavinėje bus įrengta bendruomenės amatų lentyna, iš kurios lankytojai galės rinktis vietinių gamintojų suvenyrus, medų, sveikus užkandžius, grožio produktus, vaistažolių arbatas.

Šalia kavinės įrengta nedidelė vaikų žaidimų aikštelė - juk suptis smagu ir žiemą.

Pradžia - kaip niekad anksti

Kaip “Gargždai United” sakė Lapų bendruomenės pirmininkė Laima Karbauskienė, šiemet kaip niekad laukiama sezono pradžios.

“Pernai sezonas buvo gana trumpas - užtruko vos tris savaites. Atsidaryti laiku trukdė pandemijos taisyklės, o netrukus atšilo ir sniegas ištirpo, - prisiminė ji.- Šiemet sezoną tikimės pradėti rekordiškai anksti. Kiek atsimenu, buvo vos vieni metai, kai sniego turėjome iki Kalėdų, bet ir tada tuoj pat po švenčių taip atšilo, kad vėl galėjome gaminti sniegą tik po kelių savaičių. Šiemet pradėsime anksti, tikimės, kad žiemos sporto entuziastai kalno pasiilgo taip pat, kaip ir mes. Svarbu, kad žiema negailėtų šaltuko, tegul žiemos pramogos užtrunka ilgiau,”- vylėsi pašnekovė.

Sniegą gamins 3 paras

Pasak L.Karbauskienės, šiandien iki 10 laipsnių šalčio kritusi oro temperatūra leidžia dirbtinį sniegą gaminti ne tik naktį, bet ir dieną. Šiuo metu ant kalno veikia trys dirbtinį sniegą gaminančios “patrankos”. Norint paruošti kokybišką sniego trasą, dieną naktį sniegas bus gaminamas tris paras.

“Šiek tiek trukdo, kad po potvynio, aukščiau nei įprasta, yra pakilęs Minijos vanduo. Sniego gamybai imame upės vandenį, todėl šiemet daugiau smėlio patenka į filtrus, dažniau turime stabdyti sniego mašinas, valyti filtrus, vėl pradėti iš naujo. Kuo daugiau šalčio, tuo didesne srove gaminamas sniegas, tad tempai priklausys ir nuo oro, - pasakojo L.Karbauskienė. - Noriu pasidžiaugti, kad ir bendruomenės nariai pasiilgę bendravimo ir bendrų darbų, prisikviesti į talkas žmones nebuvo sunku. Surėmę pečius, dirbame sparčiai, tikimės atsidaryti jau ketvirtadienį ar penktadienį, bet viskas priklausys ir nuo oro, ir nuo to, ar nekils kokių techninių nesklandumų, netikėtumų”, - pasakojo bendruomenės pirmininkė, kviesdama Utrių kalno slidinėjimo trasos naujienas sekti Utrių kalno feisbuko puslapyje, ar interneto tinklapyje www.utriukalns.lt. Čia pirmiausiai bus paskelbtas trasos atidarymo laikas.

Laukia naujienos

L.Karbauskienės teigimu, šiemet neketinama keisti slidinėjimo bilietų kainos. 

“Kai kur ir mums išlaidos šį sezoną bus didesnės, bet pasitarę nusprendėme, kad bus geriau,jei ši žiemos pramoga bus prieinama didesniam ratui žmonių. Vieningai nusprendėme kainų šį sezoną nedidinti. Tokios pat kainos išliks jau trečius metus iš eilės”, - sakė ji.

Lapių bendruomenė tikisi, kad jau kitais metais Utrių kalno lankytojams galės pasiūlyti naujų pramogų.

Pasak L.Karbauskienės, kitų metų pavasarį bus pradėtas dar vieno 100 000 eurų vertės projekto, kuriam finansavimas gautas per VVG „Pajūrio kraštas“, įgyvendinimas. Pavasarį ant Utrių kalno bus įrengtos dvi padangų nusileidimo trasos -  tiesi ir  parabolinė. Čiuožinėti padangomis nuo kalno ant specialiai įrengtų trasų bus galima ir vasarą, ir žiemą.

Daugiau naujienų

Copyright © 2024 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram