Fotografijų galerijos

Tarybos narei Rasai Linkienei - kaltinimai dėl supainiotų interesų

2021/12/03 4:17
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 4 minutės
339

Nors jau kurį laiką vykdomas tyrimas, ar Tarybos narė konservatorė Rasa Linkienė nesupainiojo viešų ir privačių interesų, kai teikė savo sutuoktinio pasirašytas sąskaitas Tarybos narės išlaidoms pateisinti, ji pati dė to nesijaučia neetiškai pasielgusi.

“Žemės kirmėlių” vardu žiniasklaidai išplatintas laiškas apie Rasos Petrauskienės komandiruotę Briuselin sulaukė didelio atgarsio visuomenėje ir žiniasklaidoje.

Šiandien vietos žiniasklaidą pasiekė dar vienas laiškas, kuriame prašoma padėti atsakyti, ar tiesa, kad Tarybos narė konservatorė Rasa Linkienė kiekvieną mėnesį savo įmonei perveda 300 eurų biudžeto lėšų, kurios yra skiriamos Tarybos nariams būtiniausioms išlaidoms apmokėti.

“Gardus tas lovys?”

“Kirmelės raitosi toliau. Tos konservatorių Raselės! Viena už valdiškus pinigus po Briuselį turistauja, o kita iš savo įmonės mašiną ir kompiuterį nuomoja. Ponia Linkiene, na, kur tie aukštesni tikslai ir idealai? Visi jie pasimeta dėl noro savo įmonei kas mėnesį po 300 eurų mokesčių mokėtojų pinigų atnešti. Feee. Nepykina? Per kažkurį čia posėdį Karbauskas prašė Etikos komisijos svarstyti šį klausimą. Tai ar kas nors pasvarstė? Paukštukai čiulba, kad svarstė, bet tylu taip, kad net spengia. Gal dėl to, kad komisijai vadovauja koalicijos kolega? Nu negi rimtai tokie neliečiami jie? Jėzau, grąžink pinigus ir ramiai gyvenk, bet, matyt, ne - gardus tas lovys. Žinoma Kirmėlės tik tyliai klausia, o gal žiniasklaida padės atsakyti?”- rašoma šiandien popietę atsiųstame laiške.

Meras patvirtino

“Gargždai United” ėmėsi tikrinti anoniminiame laiške išvardintus faktus.

Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narys Sigitas Karbauskas patvirtino, kad rinko informaciją apie R.Linkienės teiktas sąskaitas Tarybos ir mero sekretoriatui. Esą jis norėjo sužinoti, ar tiksli vieno piliečio įvardinta informacija, kad R.Linkienė automobilį nuomojosi iš savo šeimos nario - sutuoktinio vadovaujamos įmonės. 

S.Karbauskas pasidalino šiais dokumentais su “Gargždai United” skaitytojais.

Iš jų matyti, kad Klaipėdos rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas tarybos narį dar birželio pradžioje informavo, kad “Tarybos narė Rasa Linkienė Tarybos ir mero sekretoriatui su Tarybos nario veikla susijusioms automobilio nuomos išlaidoms apmokėti pateikė išmokų apyskaitas už 2021 m. sausio ir vasario mėnesius bei UAB „Autolitrana“, įmonės kodas 163741540,  išrašytas PVM sąskaitas faktūras.”

Pasak S.Karbausko, paaiškėjus, kad šios įmonės savininkė yra pati Rasa Linkienė, Tarybos posėdžio metu jis paprašė, kad šį neskaidrų atvejį tirtų Etikos ir Antikorupcijos komisijos, tačiau apie jų išvadas esą negirdėjo.

Etikos komisija atvejį tebetiria

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai vadovauja Tarybos narys Andrius Adomaitis. “Gargždai United” jis  patvirtino, kad tyrimas dėl R.Linkinienės yra pradėtas, vienas iš posėdžių vyko šią savaitę, dėl “žemės kirmėlių” laiške minimų prielaidų, Etikos komisijos prašymu, yra gautas ir Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išvada bei rekomendacijos.

“Šita situacija man žinoma, tačiau nei aš, nei kiti Etikos komisijos nariai neturime teisės komentuoti aplinkybių, kol vyksta tyrimas. Kai tyrimas įvyks, bus priimtas sprendimas, informuosime visuomenę”, - “Gargždai United” pažadėjo A.Adomaitis.

“Kitą mėnesį nevogsiu”

Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė yra ir Etikos komisijos narė, todėl komentarą “Gargždai United” ji galėjo teikti tik remdamasi Antikorupcijos komisijos atliktu tyrimu.

“Taip, tyrėme šį atvejį. Tarybos narė teikė vyro pasirašytas sąskaitas išlaidoms pagrįsti. Ir kadangi R.Linkienė yra deklaravusi savo ryšius su įmone “Autolitrana”, korupcijos čia neįžvelgėme, liko moralės ir sąžiningumo sąvokos, todėl tyrimą tęsia Etikos komisija, - sakė L.Piaulokaitė-Motuzienė. -Mane tik nustebino ponios R.Linkienės reakcija į tyrimą. Žinodama, kad toks tyrimas vyksta, ji negrąžino į biudžetą lėšų, kurios buvo pervestos įmonei, kurios savininkė ji yra. Tuomet ji teigė, kad dėl neteisingų sąskaitų sausį ir vasarį, kovą ir dar kitą mėnesį išmokų neims. Žinot, keista. Čia kaip iš parduotuvės pavogus šokoladuką. Na, suklydai, gailiesi, imi ir grąžini šokoladuką. O ne taip, kad sakai: suklydau, pavogiau, bet šito šokoladuko negrąžinsiu - kitą ir dar kitą mėnesį šokoladuko nevogsiu, tai nuostoliai bus kompensuoti,” - ironizavo L.Piaulokaitė-Motuzienė.

Nesijaučia pasielgusi neetiškai

Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narė Rasa Linkinienė, susiekus telefonu, siūlė palaukti, kol atvejį ištirs Etikos komisija, tada prašyti detalaus komentaro dėl situacijos. Argumentas, kad po mėnesio kito skaitytojams nebebus įdomu, kad ir ką pasakytų, įtikino R.Linkienę. Po kurio laiko ji atsiuntė komentarą raštu:

„Vadovaujantis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento 2021-02-25 Nr. T11-65 redakcija bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymu, tarybos nario veiklos aprūpinimo išlaidos nėra apribotos kitaip, nei numatyta reglamento 71.2 punkte. Prisiminus Karbausko istoriją su mobiliais telefonais, nesijaučiu pasielgus neetiškai", - rašė ji.

Tarybos reglamente nurodoma, kad "Tarybos nariui su jo, kaip Tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, kompiuterinės technikos nuomos, transporto išlaidoms, kiek jų nesuteikia ar neapmoka tiesiogiai Savivaldybės administracija, apmokėti kas mėnesį mokama ne didesnė kaip 300 eurų dydžio išmoka atsiskaitytinai."

Reglamente pažymima, kad išmoka gali būti panaudota: Tarybos nario telefoniniams pokalbiams, interneto paslaugoms apmokėti; pašto prekėms ir paslaugoms įsigyti; Tarybos nario kompiuterinės technikos nuomai, techninei priežiūrai, remontui, eksploatavimui; Tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės nuomai, išskyrus išperkamąją nuomą, eksploatavimui, techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui, taksi paslaugoms, viešojo transporto bilietų įsigijimui; kanceliarinėms prekėms įsigyti.

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram