Fotografijų galerijos

Kretingos plentas: rekonstruos kelią, pratęs apšvietimo liniją

2021/12/07 6:35
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 3 minutės
229

Gargždiškiai juokavo, kad pagaliau įrengtas ir įjungtas Kretingos plento apšvietimas - daug svarbesnis įvykis nei eglutės įžiebimas. Kiti tuoj pat puolė kritikuoti, kad bent šešios naujų apšvietimo stulpų lempos jau neveikia, be to, apšviestas ne visas Kretingos plentas.
“Gargždai United” skaitytojams daugiausiai klausimų kilo dėl apšvietimo linijos ilgio. Dabar 48 žibintai yra įrengti nuo Klaipėdos iki Užuovėjos gatvės. Nuo Kretingos plento viaduko iki apšvietimo linijos pradžios - dar dvi Gargždų gatvės: Gedimino ir Užmiesčio. Posūkiai į jas vis dar skendi tamsoje.

Remontuos ne iš savivaldos lėšų
Savivaldybės klausėme, kada bus sutaisyti neveikiantys šviestuvai, ar ateityje planuojama pratęsti apšvietimo liniją, kad Kretingos plentas būtų apšviestas nuo pat įvažiavimo į miestą pradžios. Domėjomės, kada bus suremontuotas visas Kretingos plentas ir kada apšvietimo sulauksime kitose Gargždų vietose bei Klaipėdos rajono miesteliuose.
Kaip “Gargždai United” teigė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova, neveikiančios lempos Kretingos plente bus sutaisytos jau šią savaitę - kai tik bus gautos remontui reikalingos detalės. Lempas rangovas pakeis savo lėšomis, mat atliktiems darbams galioja dviejų metų garantija. Visi atsiradę gedimai garantiniu laikotarpiu bus šalinami rangovo lėšomis.

Apšvietimo liniją pratęs
E.Badalovos teigimu, apšvietimo linija iki pat Kretingos plento viaduko bus pratęsta, kai vyks viso beveik dviejų kilometrų ruožo Kretingos plento rekonstrukcija.
Kretingos plente planuojama pakeisti seną asfalto dangą, įrengti nuovažas, šaligatvius.
Pasak savivaldybės atstovės, ši gatvė yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) nuosavybė. Siekiant kuo greičiau ją sutvarkyti, savivaldybė su LAKD pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo prie projekto prisidėti savo lėšomis – 20 procentų. Tai leido Kretingos plento rekonstrukciją iškelti į LAKD planuojamų projektų eilės priekį. Jau yra paruoštas rekonstrukcijos projektas, kurį šiuo metu vertina LAKD.
E.Badalova sakė, kad tokiu pačiu bendradarbiavimo principu, baigiama rekonstruoti Klaipėdos gatvė Priekulėje, kitais metais prasidės ir Tilto gatvės Gargžduose rekonstrukcija.
Savivaldybės taip pat teiravomės, ar dviračių ir pėsčiųjų taką palei Kretingos plentą rangovas spės įrengti šiemet. Pasak E.Badalovos, šios sutarties įvykdymo terminas - 2022-ųjų birželio 28 diena, tačiau tikimasi, kad oro sąlygos bus palankios ir darbus bus galima baigti anksčiau.

Šviesa - už beveik 2 mln. eurų
Šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybė taip pat įgyvendina apšvietimo tinklų modernizavimo ir plėtros projektus.
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėjos, Kelių ir gatvių apšvietimo sistemos infrastruktūros modernizavimo Klaipėdos rajone projekto vertė – šiek tiek daugiau nei 1,8 mln. eurų.
Pusė šios sumos – 908 tūkst. eurų yra gauta iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Projektą numatyta įgyvendinti 2022 metais. Šiuo metu vyksta pirkimai. Modernizacija apims visą Klaipėdos rajoną, visas 11 seniūnijų. Bus pakeistos atramos, šviestuvai, sumontuotos valdymo spintos. Skaičiuojama, kad bus modernizuota daugiau kaip 200 km gatvių apšvietimo.
“Taip ne tik sutaupysime kasmet dėl senos įrangos augančias elektros sąnaudas, bet ir, pakeitus senus šviestuvus naujais LED šviestuvais su integruotais laiko ir šviesos srauto reguliavimo įtaisais, juos bus galima programuoti pagal tamsųjį paros laiką, todėl apšvietimas bus tolygesnis, matomumas geresnis ir, be abejonės, eismo saugumas didesnis, - tikino E.Badalova. - Tuo pačiu Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti ir apšvietimo plėtrą rajone. Šiuo metu rengiami viešosios ir privačios partnerystės pirkimo dokumentai dėl apšvietimo plėtros projekto įgyvendinimo. Pirkimą planuojama skelbti kitais metais.”

Daugiau naujienų

Copyright © 2023 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram