Fotografijų galerijos

Rasa Petrauskienė paaiškino, ką veikė Briuselyje

2021/12/08 8:29
Reda Baltinaitė
Skaitymo laikas: 2 minutės
230

Rasa Petrauskienė tikina, kad komandiruotpinigių už šešių dienų kelionę į Berlyną ir Briuselį iš savivaldybės biudžeto neims.

Penktadienį Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja grįžo į darbą, o vakar „Gargždai United“ skaitytojams raštu paaiškino, ką veikė Europos Parlamente.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad Savivaldybei šis vizitas nekainavo jokių papildomų lėšų: visas su kelione susijusias išlaidas apmokėjo vizito organizatorius – Europos Parlamentas, komandiruotpinigiai man taip pat nebuvo ir nebus mokami,“ - patikino ji.

Gavo aktualią informaciją

Anot R.Petrauskienės, politiko pareiga yra bendrauti, diskutuoti, teikti pasiūlymus bei gauti informaciją iš aukščiausio lygmens politikos lyderių. 

„Europos Parlamento priimti sprendimai tiesiogiai paveikia ir mūsų savivaldybėje priimamus bei įgyvendinamus sprendimus. Todėl galimybė svarbiausioje Europos Sąjungos institucijoje spręsti ir mūsų savivaldybei rūpimus klausimus tiesiogiai su Europos Parlamento nariais, dalyvauti aukščiausio lygio politinėse diskusijose yra labai svarbi, - rašo direktoriaus pavaduotoja. -Vizito metu susitikau su europarlamentarais, su kuriais diskutavau apie sveikatos reformą, 2021–2027 m. ES finansavimo prioritetus ir perspektyvas, iš arčiau susipažinau su Prekybos bei aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetų svarba bei įtaka Lietuvos vidaus ir išorės politikai, aptarėme  pandeminę situaciją Europos mastu.“  

Pristatė, kas aktualu savivaldybei

R.Petrauskienės įsitikinimu, visos šios temos yra aktualios ir savivaldybei, rengiant strateginius dokumentus, planuojant biudžetą, investicijas bei ieškant galimybių pritraukti finansavimą svarbiems projektams. 

Esą tokio pobūdžio vizitai leidžia ne tik susipažinti su Europos Parlamento virtuve, bet ir suteikia galimybę europarlamentarams tiesiogiai pristatyti tai, kas aktualu regionams, su kokiomis problemomis susiduria Klaipėdos rajono savivaldybė, kokio dėmesio iš institucijų reikia, buvo galimybė pasidalinti pandemijos valdymo patirtimi.  

Padės priimti strateginius sprendimus

R.Petrauskienė mano, kad Briuselyje įgytos žinios padės tiksliau planuoti Klaipėdos rajonos ateitį.

„Politinės diskusijos padeda aiškiai suprasti, kokia kryptimi eina Europa ir tą matymą panaudoti planuojant rajono ateitį, kuri neišvengiamai priklausys ir nuo Europos Sąjungos institucijose priimtų sprendimų. Jausdami „pulsą“ galėsime tinkamai pasiruošti lėšų pritraukimui iš ES struktūrinių fondų bei priimti ilgalaikę naudą teikiančius sprendimus, - tikino administracijos direktoriaus pavaduotoja. - Pavyzdžiui, apie sveikatos priežiūros įstaigų reformą diskutuojame jau kurį laiką, tai ypač aktualu mūsų savivaldybei. Savivaldybės vadovams jau pristačiau, kaip reforma vertinama Europos Parlamente, kokie sprendimai priimami visos Europos mastu, kas kalbama ten, kur priimami sprendimai, tai padės apsispręsti ir priimant strategiškai svarbius sprendimus dėl mūsų rajono gydymo įstaigų.“

Daugiau naujienų

Copyright © 2024 Gargždai United Privatumo politika
apartmentcamera-videomap-markermagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram